Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


server:nastaveni_mailu

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
server:nastaveni_mailu [04.02.2007 23:23]
Karel Kozlík vytvořeno
server:nastaveni_mailu [13.02.2007 10:34] (aktuální)
Karel Kozlík
Řádek 10: Řádek 10:
  
 Pokud si bude prohlížeč stěžovat že nemůže ověřit důvěryhodnost serveru, nainstalujte do něj tento certifikát certifikační autority: {{:​server:​ok1kpi-ca.crt|ok1kpi-ca.crt}} Pokud si bude prohlížeč stěžovat že nemůže ověřit důvěryhodnost serveru, nainstalujte do něj tento certifikát certifikační autority: {{:​server:​ok1kpi-ca.crt|ok1kpi-ca.crt}}
 +
  
  
Řádek 16: Řádek 17:
 K poštovní schránce je teď možné přistupovat kromě POP3 protokolu také protokolem IMAP - je výhodný pokud potřebujete ke schránce přistupovat z několika různých počítačů. Zprávy zůstávají na serveru a jsou tak přístupné odkudkoliv. K poštovní schránce je teď možné přistupovat kromě POP3 protokolu také protokolem IMAP - je výhodný pokud potřebujete ke schránce přistupovat z několika různých počítačů. Zprávy zůstávají na serveru a jsou tak přístupné odkudkoliv.
  
-Jak správně nastavit IMAP ve svém programu najdete třeba tady: [[http://​karmak.org/​2003/​courier-imap/​]]+Jak správně nastavit IMAP ve svém programu najdete třeba tady: [[http://​karmak.org/​2003/​courier-imap/​]] ​(Věnujte pozornost správnému nastavení IMAP složek)
  
  
Řádek 23: Řádek 24:
  
 Zdůvodu zvýšení bezpečnosti si prosím v mailovém klientu zapněte použití zabezpečeného přenosu. Udělejte to HNED, protože během 2-3 týdnů na serveru zakážu nezabezpečené přihlašování. Zdůvodu zvýšení bezpečnosti si prosím v mailovém klientu zapněte použití zabezpečeného přenosu. Udělejte to HNED, protože během 2-3 týdnů na serveru zakážu nezabezpečené přihlašování.
 +
 +=====   =====
  
 ==== V thunderbirdu:​ ==== ==== V thunderbirdu:​ ====
Řádek 32: Řádek 35:
 menu Nástroje -> účty -> záložka pošta -> tlačítko vlastnosti -> záložka upřesnit menu Nástroje -> účty -> záložka pošta -> tlačítko vlastnosti -> záložka upřesnit
 Zaškrtnout:​ "Tento server požaduje zabezpečené připojení (SSL)" u POP3 a případně i u SMTP serveru (kdo používá kufr jako SMTP) Zaškrtnout:​ "Tento server požaduje zabezpečené připojení (SSL)" u POP3 a případně i u SMTP serveru (kdo používá kufr jako SMTP)
 +
 +=====   =====
  
 Pokud si bude poštovní program stěžovat že nemůže ověřit důvěryhodnost serveru, nainstalujte do něj tento certifikát certifikační autority: Pokud si bude poštovní program stěžovat že nemůže ověřit důvěryhodnost serveru, nainstalujte do něj tento certifikát certifikační autority:
 {{:​server:​ok1kpi-ca.crt|ok1kpi-ca.crt}} {{:​server:​ok1kpi-ca.crt|ok1kpi-ca.crt}}
  
 +Pokud si poštovní program bude stěžovat že server nepodporuje SSL a máte v antiviru zapnutou kontrolu odchozí pošty, zkuste ji vypnout. Toto chování bylo zatím vypozorováno u AVASTu a u AVG. Konkrétně utlouk hlásil tuto chubu:
 +
 +  Server nepodporuje připojení SSL. Účet: '​www.kufr.cz SSL', Server:
 +  '​www.kufr.cz',​ Protokol: SMTP, Odezva serveru: '250 HELP', Port: 25,
 +  Zabezpečení (SSL): Ano, Chyba serveru: 250, Číslo chyby: 0x800CCC7D
 +  ​
 +
 +====== Nastavení příchozí a odchozí pošty v různých programech ======
 +
 +  * [[server:​nastaveni_mailu_outlook_express|outlook express]]
  
server/nastaveni_mailu.1170627823.txt.gz · Poslední úprava: 08.02.2007 10:17 (upraveno mimo DokuWiki)