Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


server:nastaveni_mailu

Toto je starší verze dokumentu!


Virová a spamová kontrola

Funguje tak že když server v příchozím mailu najde vir nebo je přesvědčenej že se jedná o spam tak mail vůbec nepřijme. Pokud si myslí že je to spam, ale není si tím zas až tak jistej tak mail přijme a označí ho. Co se s takovým mailem stane dál závisí na příjemnci, resp. na vašem poštovním programu. Doporučuju si takové maily nechat automaticky přesouvat do nějaké separátní složky a tu čas od času projít jestli se tam náhodou nezatoulal nějaký ne-spam.

Uživatelům Thunderbirdu doporučuju zaškrtnout si v menu: „Nástroje → Kontrola nevyžádané pošty“ políčko „Důvěřovat příznaku nevyžádané pošty od SpamAssassin“. Filtrování pošty v M$ Utlouku je docela podrobně popsáno tady: http://www.sci.muni.cz/NW/IT/texty/spamassassin.htm

Webové rozhraní pro mail

Přístupné na adrese http://www.kufr.cz/mail

Pokud si bude prohlížeč stěžovat že nemůže ověřit důvěryhodnost serveru, nainstalujte do něj tento certifikát certifikační autority: ok1kpi-ca.crt

IMAP

K poštovní schránce je teď možné přistupovat kromě POP3 protokolu také protokolem IMAP - je výhodný pokud potřebujete ke schránce přistupovat z několika různých počítačů. Zprávy zůstávají na serveru a jsou tak přístupné odkudkoliv.

Jak správně nastavit IMAP ve svém programu najdete třeba tady: http://karmak.org/2003/courier-imap/

**DŮLEŽITÉ**

Zdůvodu zvýšení bezpečnosti si prosím v mailovém klientu zapněte použití zabezpečeného přenosu. Udělejte to HNED, protože během 2-3 týdnů na serveru zakážu nezabezpečené přihlašování.

V thunderbirdu:

menu Nástroje → nastavení účtu → nastavení serveru → použít zabezpečené spojení (vybrat TLS nebo SSL) A to samé nastavit i u SMTP serveru (kdo používá kufr jako SMTP)

V Utlouku:

menu Nástroje → účty → záložka pošta → tlačítko vlastnosti → záložka upřesnit Zaškrtnout: „Tento server požaduje zabezpečené připojení (SSL)“ u POP3 a případně i u SMTP serveru (kdo používá kufr jako SMTP)

Pokud si bude poštovní program stěžovat že nemůže ověřit důvěryhodnost serveru, nainstalujte do něj tento certifikát certifikační autority: ok1kpi-ca.crt

server/nastaveni_mailu.1170627823.txt.gz · Poslední úprava: 08.02.2007 10:17 (upraveno mimo DokuWiki)