menu

lilie

novinky

kronika oddílu

fotoalbum

naši členové

kalendář akcí

návštěvní kniha

zajímavé odkazy

oddílová rada

Meluzína

soubory ke stażení

kontakt

wiki

Naši sponzoři:
Progress sportswear Jihocesky kraj

Výlet na kolech

Dne 27.3.2011 se konal výlet na kolech. Měli jsme se všichni sejít v 10 hodin na dvoře ,,skauťáku“. Ještě než jsme se vůbec stihli sejít, tak se Jirka rozsekal na kole a na obličeji měl pěkný silniční lišej. Sešli jsme se v této sestavě: Plošta, Radim, Ondra, Martin, Micro, Jirka, Pepa a já Barča. Na Pepu se ještě mělo čekat 10 minut, ale nakonec z toho byla snad půlhodinka. Radim ještě zkontroloval kola (samoržejmě to Jirkovo na tom bylo ,,nejlíp“) a mohli jsme vyrazit.

Jeli jsme směrem k lávce a pak okolo řeky směrem na Zátavský most a odtud přes Zátaví a do Kestřan. V Kestřanech jsme se zastavili na tvrzi a celou ji prolezli a když jsme odjižděli, zapsali jsme se do návštěvní knihy. Pak jsme pokračovali přes Lhotu u Kestřan a odbočili doleva na cestu, která vedla okolo Řežabince, po ceste jsme potkali ceduli a nastřídačku jsme si ji přečetli. Na další zastávce u Ptáčkovny jsme zkoukli faunu a floru a pokračovali okolo bašty do Ražic. S menší námahou jsme vyšlápli kopec a pokračovali lesem na rozcestí, původně jsme chtěli ject na Zlatý vrch, ale nějak jsme se tím lesem dopotáceli někam na cestu mezi Heřmaní a Humňany. Plošťa udala směr Humňany a odtud jsme vyrazli do Štětic, kde jsme si dali ,,oběd“. Po ,,obědě“ jsme nasedli na kola a frčeli z kopečka zase zpátky do Ražic a pak směrem na Sudoměř, kde jsme odbočili, aby jsme se podívali na mohylu Jana Žižky, zde taky Micro natočil video, které pak ze záhadných důvodů zmizelo.

Pak už si nějak nepamatuju kudy jsme jeli, ale zase jsme se ocitli v Kestřanech, kde se od nás odpojila Ploštice a nechala nás napospas Radimovi. S Radimem v čele jsme dojeli až na Zátavský most, kde si Radim musel opět opravit šlapačku, zde se od nás taky odpojil Jirka a jel domu, poté co se nám ztratil z dohledu jsme měli pochybnosti o tom jestli dojede v pořádku, ale asi tu cestu zvládnul, protože se pak objevil na další schůzce. U DDM Písek jsem se odpojila od naší skupinky a vyrazila domů, dál už nevím co se s ostatními dělo, ale určitě dojeli v pořádku. Výlet jsme si užili a hlavně přežili bez jakéhokoli zranění, samozřejmě až na Jirku. Věřím, že nám všem prospěl ten pobyt na vzduchu a hlavně jak jsme si protáhli ty svaly. Těším se na naší další společnou akci.